ONLINE HOTELS PRAGUE - OHP


english version deutsch Verzion magyar változat versione italiana
English Deutsch Magyar Italiano Česky

Zlatá ulička


Průvodce pažskćh hotelů:
Apartmány v Praze

Průvodce Prahou:
Karlův most
Staroměstské náměstí
Staroměstská radnice
Staroměstský orloj
Chrám svatého Víta
Národní muzeum
Václavské náměstí
Pražský hrad
Zoologická zahrada
Ruzyňské letiště
Zlatá ulička
Dalekost od Prahy
Proč jet do Prahy?
Restaurace, pivnice
Části Prahy

Turistický průvodce po České republice:


Hotel Reservace
Zlatá ulička dostala svůj název v 17. století po zlatnících, kteří se v tu dobu zde usadili. Dlouhá řada drobných domků je jedno z nejmalebnějších míst Prahy. Původně byly postaveny v 16. století za Rudolfa II. pro dvacet čtyři hradní strážné, ale za sto let byly zlatnickými mistry přestavěny. 19. století bylo pro uličku chmurným obdobím, stala se zpustlou a zchátranou chudinskou čtvrtí, kde kromě bídy byla i zločinnost denním hostem. V polovině 20. století se nájemníci museli vystěhovat a řada domků byla uvedena do původního stavu.

V současné době jsou ve většině domků drobné obchůdky s nabídkou rozličného zboží, jako např. knihy, krajky a známé české sklo. Uličce přidává na slávě skutečnost, že tu bydlely slavné osobnosti jako Jaroslav Seifert, nositel Nobelovy ceny, nadále světoznámý spisovatel Franz Kafka, autor románů Proces a Přeměna. Franz Kafka tu žil na přelomu roku 1916 a 1917 několik týdnů se svou sestrou v domě číslo 22, který byl tehdy turisty nejvíce navštěvován.

Kouzelná, pohádková atmosféra uličky nás okouzlí a v tu chvíli uvěříme všem legendám o alchymistech, kteří se tu potají pokoušeli vyrábět zlato pro císaře. Tyto pokusy se ale samozřejmě neodehrávaly v těchto malých domcích, ale v laboratořích umístěných v prostoru mezi chrámem svatého Víta a Prašnou věží na Vikárce.www.ohp.cz | Contact us

Email: office@ohp.cz

All rights reserved.